Samsung Galaxy Tab S11 Ultra Tablet WiFi 12GB RAM 256GB
AED3,599.00Specifications
| Secondary Camera Resolution | 12 MP |
| RAM Size | 12 GB |
| Internal Memory | 128 GB |
| Version | Middle East Version |
| Primary Camera Resolution | 13 MP |
| Charging Type | Type-C |
| SIM Type | No SIM Card |
| Display Resolution Type | Full HD |
| El Network New | Wi-Fi |
| Secondary Camera | 12 MP & Above |
| Network Frequency Band | WiFi |
| Camera Type | Primary Camera + Secondary Camera |
| Flash | LED |
| Battery Type | Lithium Polymer |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Model Name | Tab S11 Ultra |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| Battery Size | 11600 mAh |
| Screen Size | 14.6 in |
| Display Resolution | 1440×2560 |
| Colour Name | silver |
| SIM Count | Dual SIM |
| Display Type | AMOLED |
| Operating System | Android |
| Tablet Screen Size | 11 inches & above |
| Voice Calling Capability | No |
| Number of Cores | Octa Core |
| Primary Camera Feature | Single |
| Wireless | Wireless |
| Fast Charging | Yes |
| Model Number | SM-X930NZSAMEA / SM-X930 |
| Primary Camera (MP) | 8mp |
Samsung Galaxy Tab S9 Ultra Graphite 12GB RAM 256GB 5G
AED3,499.00- Item Condition : New
- Network Frequency Band : LTE
- Connection Type : Wifi+Cellular
- Mobile Ram Size : 12GB & More
- Charging Type : Type-C
- SIM Type : Nano SIM
- Tablet Screen Size : 11 inches & above
- Secondary Camera : 12 MP & Above
- SIM Count : Single SIM
- Operating System : Android
- Camera Type : Primary Camera + Secondary Camera
- Primary Camera : 12 – 15.9 MP
- Wireless : 5G
- Network Type : 5G
- Mobile Battery Capacity : 5000 mAh & Above
- Mobile Internal Memory : 256 GB
Third-party wireless controller for PlayStation 3 (PS3).
AED0.10Third-party wireless controller for PlayStation 3 (PS3).
- Supports high-performance dual vibration.
- Features six-axis control.
- Includes USB charging cable.
- Compatible with Sony PlayStation 3 consoles.
- Brand new third-party product.
TP-Link Wi-Fi Range Extender (RE200) – Dual Band, Easy to Use, Wide Compatibility, Ethernet Connectivity
AED82.00| Brand | TP-Link |
| Wireless communication standard | 802.11a/g/n/ac, 802.11bgn |
| Frequency band class | Dual-Band |
| Special features | Easy to use, Dual Band, Wide Compatibility |
| Colour | White with Black Details |
About this item
- Quality product
- Very convenient
- Easy to use
- Practical
Xiaomi Redmi Power Bank 20000mAh
AED29.00MI : Brand
Power Bank : Type
20000mAh : 3
Capacity : Number of Ports
Fast Charge, LED : Black
Power Bank Features : Color

