530 “White/Natural Indigo” sneakers
AED449.00530 “White/Natural Indigo” sneakers
New Balance’s 530
sneakers are back – this time, in a white hue with navy blue and silver
accents. This pair has a low-top silhouette, constructed with mesh
panels for breathability, and is enhanced with an ‘N’ logo on the sides.
Underneath, a signature ABZORB® midsole brings it better cushioning.
Made in Italy
480 low-top sneakers
AED559.00Highlights
- brown
- perforated toe
- logo patch
- lace-up fastening
- flat sole
- padded collar
204L “Mushroom/Arid Stone” sneakers
AED580.00Highlights
- light brown
- suede upper
- lace-up fastening
- ridged rubber sole
- padded collar
- ‘N’ logo
- These styles are supplied by a premium and authenticated sneaker marketplace.
Stocking only the most sought-after footwear, they source and curate
some of the most hard to find sneakers from around the world.
Sneaker
AED650.00The ABZORB combines the excitement of a progressive, all-new style
with a sense of the familiar. The segmented ABZORB sole unit, a
signature feature of several 2000s-era fan favorites, features more
expansive proportions, becoming the centerpiece of this new design. This
eye-catching visual is paired with a diamond-knit mesh upper for an
updated twist on a classic look.
sneakers
AED680.00The 2002R reintroduces a technical running favorite from 2010,
outfitting the original design with modern performance upgrades. Please
don’t call it retro though. A mesh and suede overlay upper construction
is rendered with sleek curves and cutout segments for a futuristic take
on a classic look. The performance of a Stability Web equipped and
N-ergy shock absorbing outsole, ABZORB midsole and ABZORB SBS heel
cushioning offer comfort and performance that can’t be pinned down with a
date.
sneakers
AED559.00Highlights
- light beige
- front lace-up fastening
- rubber outsole
- branded insole
- logo patch to the side
Mobile WiFi 4G-5G LTE, Setout E-100 Plus (V) Sim, White (Fix Price)
AED50.00The SETOUT E100 Plus is a device dedicated to accessing the internet via 4G and 5G networks. Here are some of its main specifications:
Specifications
- Network: Supports 4G and 5G networks.
- Power:
- Battery: 3000 mAh capacity.
- Usage Time: Up to 12 hours of continuous operation.
- Connectivity:
- Can be used as a portable Wi-Fi hotspot.
- Easy to use, thanks to the Plug and Play feature.
Xiaomi Redmi Power Bank 20000mAh
AED29.00
Samsung Galaxy S20+ 5G Android Smartphone – SIM Free Mobile Phone – Cosmic Black, 128 GB
AED885.00About this item
- 64 MP Telephoto Camera; 10 MP Front Camera; 12 MP Wide Camera and a
huge 30x Space Zoom; capture the world around you like never before - 120 Hz 6.7 Inch Infinity-O Display: Experience every moment in full, edge-to-edge clarity
- Galaxy S20+ battery packs in 4,500 mAh so you can stay in charge throughout the day
- 12 GB RAM; Exynos 990 Processor and the capability of 1.1 TB Storage; truly epic power for truly epic days
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Mobile Phone; Sim Free Smartphone 128GB – Cosmic Grey
AED1,839.00| Brand | Samsung |
| Operating system | Android 10.0 |
| Installed RAM memory size | 12 GB |
| CPU model | Snapdragon |
| CPU speed | 2.73E+3 MHz |
About this item
- 48 MP Telephoto Camera; 40 MP Front Camera; 108 MP Wide Camera and a
huge 100x Space Zoom to capture the world around you like never before - 120 Hz 6.9 Inch Infinity-O Display: Experience every moment in full, edge-to-edge clarity
- Galaxy S20 Ultra 5G battery packs in 5,000 mAh to help you stay in charge throughout the day
- 12 GB RAM; Exynos 990 Processor and 128 GB storage with the capability of up to 1.5 TB; truly epic power for truly epic days
- Smartphone preloaded with the Android V10.0 operating system
ASUS Chromebook C202XA Rugged & Spill Resistant Laptop, 11.6″ HD, 180 Degree, MediaTek 8173C Processor, 4GB RAM, 16GB Storage, MIL-STD 810G Durability, Blue, Education, Chrome OS, C202XA-YH02-BL
AED0.10| Brand | ASUS |
| Model name | ASUS Chromebook C202XA |
| Screen size | 11.6 Inches |
| Hard disk size | 64 |
| Installed RAM memory size | 4 GB |
| Operating system | Chrome OS |
| Special features | Anti Glare Coating |
| Graphics card description | Integrated |
| Graphics co-processor | IMG PowerVR GX6250 |
| CPU speed | 2.1 GHz |