Samsung Galaxy Tab S11 Ultra Tablet WiFi 12GB RAM 256GB
AED3,599.00Specifications
| Secondary Camera Resolution | 12 MP |
| RAM Size | 12 GB |
| Internal Memory | 128 GB |
| Version | Middle East Version |
| Primary Camera Resolution | 13 MP |
| Charging Type | Type-C |
| SIM Type | No SIM Card |
| Display Resolution Type | Full HD |
| El Network New | Wi-Fi |
| Secondary Camera | 12 MP & Above |
| Network Frequency Band | WiFi |
| Camera Type | Primary Camera + Secondary Camera |
| Flash | LED |
| Battery Type | Lithium Polymer |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| Model Name | Tab S11 Ultra |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| Battery Size | 11600 mAh |
| Screen Size | 14.6 in |
| Display Resolution | 1440×2560 |
| Colour Name | silver |
| SIM Count | Dual SIM |
| Display Type | AMOLED |
| Operating System | Android |
| Tablet Screen Size | 11 inches & above |
| Voice Calling Capability | No |
| Number of Cores | Octa Core |
| Primary Camera Feature | Single |
| Wireless | Wireless |
| Fast Charging | Yes |
| Model Number | SM-X930NZSAMEA / SM-X930 |
| Primary Camera (MP) | 8mp |
Samsung Galaxy Tab S9 Ultra Graphite 12GB RAM 256GB 5G
AED3,499.00- Item Condition : New
- Network Frequency Band : LTE
- Connection Type : Wifi+Cellular
- Mobile Ram Size : 12GB & More
- Charging Type : Type-C
- SIM Type : Nano SIM
- Tablet Screen Size : 11 inches & above
- Secondary Camera : 12 MP & Above
- SIM Count : Single SIM
- Operating System : Android
- Camera Type : Primary Camera + Secondary Camera
- Primary Camera : 12 – 15.9 MP
- Wireless : 5G
- Network Type : 5G
- Mobile Battery Capacity : 5000 mAh & Above
- Mobile Internal Memory : 256 GB
Galaxy Tab S10 Ultra 12GB 256GB WiFi – International Version
AED3,098.00Specifications
| SIM Count | No SIM Card |
| Battery Size | 11200 mAh |
| Screen Size | 14.6 in |
| SIM Type | No SIM Card |
| Condition | New |
| Model Name | Galaxy Tab S10 Ultra |
| RAM Size | 12 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Version | International Version |
| Colour Name | Moonstone Gray |
| Model Number | Galaxy Tab S10 Ultra |
Highlights
- Galaxy AI is here: For the first time ever Tab S10 Series is pre-equipped with
Galaxy AI — putting a massive, AI-powered studio canvas in your hands - Iconic design. Iconic feel: There’s a touch of innovation in every detail —
with all new design accents on the S pen, charging area and camera deco.
And each one feels amazing to the touch - Display: Dive in to deeper colors and truer blacks all optimized for the Dynamic AMOLED 2X
display. Immerse yourself in a cinematic experience with incredible
resolution and ultra smooth interactions on what many consider the
ultimate display - Anti-reflection display: Reduce glare from and
improve visibility with anti-reflection technology and the powerful
Vision Booster - Keeps cool when gaming heats up: Rev up the
excitement with an ultra fast, powerful processor. When the action
really heats up, it keeps cool with the larger Vapor Chamber cooling
system — built to more efficiently cool the longer you game, or binge
videos
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Mobile Phone; Sim Free Smartphone 128GB – Cosmic Grey
AED1,839.00| Brand | Samsung |
| Operating system | Android 10.0 |
| Installed RAM memory size | 12 GB |
| CPU model | Snapdragon |
| CPU speed | 2.73E+3 MHz |
About this item
- 48 MP Telephoto Camera; 40 MP Front Camera; 108 MP Wide Camera and a
huge 100x Space Zoom to capture the world around you like never before - 120 Hz 6.9 Inch Infinity-O Display: Experience every moment in full, edge-to-edge clarity
- Galaxy S20 Ultra 5G battery packs in 5,000 mAh to help you stay in charge throughout the day
- 12 GB RAM; Exynos 990 Processor and 128 GB storage with the capability of up to 1.5 TB; truly epic power for truly epic days
- Smartphone preloaded with the Android V10.0 operating system
Apple iPhone 12 Pro (512GB)
AED1,620.00Key Specifications:
- Display: 6.1-inch OLED with a resolution of 2532 × 1170 pixels and a density of 460 pixels per inch.
- Processor: A14 Bionic (the fastest in smartphones at the time of release).
- Storage: 512GB.
- Rear Camera: Triple (Wide, Ultra Wide, and Telephoto) 12MP, supports Night mode and Apple ProRAW.
- Front Camera: 12MP TrueDepth.
- Battery: Supports 20W fast charging and MagSafe wireless charging.
- Colors: Pacific Blue, Gold, Silver, and Graphite.
- Features: Supports 5G networks, Face ID technology, water and dust resistance with an IP68 rating.
The phone comes with 6GB of RAM and is designed for high performance and professional photography.
Honor X9d 5G Dual SIM (12GB RAM 256GB Storage) |108MP Ultra-Cear AI Camera | 6.79-inch AMOLED 120Hz Display |Android 15
AED1,210.00| Brand | HONOR |
| Operating system | Android 15 |
| Installed RAM memory size | 12 GB |
| Memory storage capacity | 256 GB |
| Screen size | 6.78 Inches |
About this item
- 108MP ULTRA-CLEAR AI CAMERA Capture brilliance with 108MP OIS and
intelligent tools — AI Eraser, Face Tune, Remove Reflection, AI Cutout,
and AI Upscale — for professional-grade photos in every shot. - IMMERSIVE 120HZ DISPLAY & RAIN-PROOF TOUCH A 6.79-inch AMOLED 120Hz
display with 6000 nits brightness and Rain-Proof + Glove-Friendly touch
control ensures effortless use in any condition, protected by HONOR
Ultra-Bounce glass. - EXTREME PERFORMANCE, ANYWHERE Powered by Snapdragon 6 Gen 4 + 12GB RAM with Smart Thermal Management, the HONOR X9d delivers smooth, stable
performance from –30°C to 55°C — perfect for heavy monsoons, scorching
heat, or your next adventurous trip anywhere in the world!